Gazda(g)sági szakértő

„Na most az állam azt nevezi család- és lakáspolitikának, amikor azt szeretné, hogy azért vállaljunk több gyereket és legyen demográfiai fordulat, hogy ne kelljen neki megváltoznia, minden maradjon úgy, ahogy most van = Az állam hadd növelje a végtelenségig az államadósságot és terheljen vele minden állampolgárt, még azt is, aki meg sem született.

Tényleg van pénz mindenre? Tényleg mindent megtehet az állam? Tényleg következmények nélküli országban élünk? Az államadósságunk mértékét és állandó növekedését látva egyértelmű nem a válasz.”

írtuk 2019 júniusában. Pedzegettük a hosszútávú következményeit annak, amikor a szakértő összekeveri a gazdagságot a gazdasággal. Ha ugyanis neki jó, akkor azt hirdeti, mindenki másnak is jó. 2020 októberében a lakáspiac és az államadósság igen szoros kapcsolatára világítottunk rá. 2005-2020 között az államadósság hirtelen és drámai növekedése minden esetben nyomott hagyott a lakáspiacon is.  A rossz adósságpálya, pláne a devizaadósság trendje mindennél erősebb, felülírhat bármilyen lakáspiacot ösztönző eszközt.

„Az állam nagyon szeretné elkerülni, hogy a vidéki lakáspiacon is a 2014 előtti állapotok térjenek vissza”

emeltük ki 2020 őszén. Persze a szakértő pártkatonaként mondja fel az állami intézkedések azonnali pozitív hatását. Azt kell mondania, amit az állam hallani akar. A bólogatásra kiképzett kutyák végzik a dolgukat az ingatlanmédiában.

Gazda(g)sági szakértő - Az államadósság és a népesedés kapcsolata 2005 január - 2024 január - Magyarország
Mi államadósság nemzet vagyunk

A lakáspiac 2019-2023 között túl van már egy lakáspiaci cikluson. Az adásvételek növekedése kifulladt 2018 végére. 2019-2023 között a magyar ingatlanpiac visszatért oda, ahol 2014 előtt volt: bizonytalanság, kereslet nélküli kínálat, szellemként ijesztgető újlakáspiac

Az állam a nagyvárosi lakáspiac leépítésével rossz lóra tett. Korrigálni próbál, de jéghegynek ütközött, mint a Titanic és éppen süllyed a hajó. Úgyis mondhatnánk, az államnak jobb dolga is van annál, mint aggódni a lakáspiac miatt. Az ütközés ellenére órák óta a szakértő és a kiszolgáló személyzet szerelmes mosollyal kérdezgetik a hajó utasait: Még egy pohár pezsgőt? Az ingatlanpiac minden szegmense eközben az államadósság eddig még soha nem tapasztalt drámai emelkedésének súlya alatt nyög. Az állam minden lakáspiaci intézkedése plakátkampánynak jó csupán. Lakáspiaci hatása nincs és nem is lehet ilyen túlterhelt években.

Az államadósság agyonnyomja a magyar ingatlanpiacot is. A devizaadósság emelkedő trendje olyan fék a lakáspiacon, ami 2008-2009 óta nem volt. 2020-2021 óta viszont a magyar ingatlanpiac a rosszul működő, vagy egyáltalán nem működő állam áldozata lett ismét

A valóságot kitaláló gazda(g)sági szakértő hazudik éjjel-nappali, hazudik minden hullámhosszon. Az ingatlanpiacról is lehet hazudni. Az ingatlanpiac ettől nem lesz hazudós. Az ingatlanpiac maga a görbetükör.

2024 tavaszán azt látjuk, hogy 2018 januárja óta megduplázódott az államadósság. Véletlen, hogy a magyar lakáspiac is pont 2019-ben húzta be a kéziféket? Már miért lenne véletlen! A lakáspiac jól mutatja, hogy beteg az ország.

A gazda(g)sági szakértő is vallja, mutasd az ingatlanpiacod és megmondom hol élsz. Viszont neki néha más országok lakáspiaci folyamatait kell hazainak hazudni. Importálunk mi már mindent, többek között lakáspiaci híreket is. A gazda(g)ság szeretete sok mindenre ráveszi az embert. A pénz beszél – tartja a mondás. 20 év EU tagság után milyen életszínvonalon élünk? A gazda(g)sági szakértő és a lakáspiac nem egy és ugyanazon országról beszél nekünk.

Egy szegény ország és a gazda(g)sági szakértő esete a lakáspiaccal

Gazda(g)sági szakértő - Az államadósság és a devizaadósság aránya - 2005 január - 2024 január - Magyarország
A rossz adósságpálya, pláne a devizaadósság trendje mindennél erősebb, felülírhat bármilyen lakáspiacot ösztönző eszközt

Zűrzavar van az erőben. EU tagok között, a jóléti államok versenyében úgy néz ki, mint ha nem is indultunk volna. Lehet elfelejtettünk nevezni? A gazda(g)sági szakértő jobban él, a lojális haszonélvezői természetesen hangosbeszélőben – idegen szóval, úgynevezett megafonban – megerősítik a magyar jólétet csak a külföldi rosszindulat és irigység fenyegeti. Keressük, ha tudjuk a hazugságban az igazságot. Az államadósság és részben a devizaadósság tényleg külföldi befolyásnak látszik. Dollár, euró, rubel, jüán, mint egy jól diverzifikált devizabefektetés. A magyar államadósság a nemzeti külföldiek szuper befektetése. A nagy gazda(g)sági bevándorlás szemtanúi lehetünk. Legyünk már büszkék, amikor van mire! Sokan szeretnének a helyünkben lenni és olyan nagy lábon élni, mint mi…vagyis ők, vagy csak ő. A magyar gazda(g)ság már nemcsak Magyarországon világhírű. Ilyen gazda(g)sági szakértőre vágyik minden ország és ingatlanpiac. Ne legyünk már kishitűek, merjünk nagyot álmodni. Nagyot álmodni = Nagy államadósság. Mi államadósság nemzet vagyunk. Tisztelettel, Magyarország Gazda(g)sági Szakértője.


Kép: Instagram

Forrás: akk.hu, A központi költségvetés adóssága, Frissítve: 2024. április 23.

Forrás: ksh.hu, A népesség és népmozgalom főbb mutatói, Frissítve. 2024. április 26.

Az építő kritika szellemében a vitaindító bejegyzés kommentelhető, továbbgondolható. Csak hangosan gondolkodunk, ezért a tévedés jogát fenntartjuk. A témával kapcsolatban további kérdéseikre szívesen válaszolunk. Keressenek minket, csatlakozzanak hozzánk Facebook oldalunkon.

Kérjük, figyeljenek ránk, mert mi figyelünk Önökre.

Köszönjük.

Ingatlanműhely

További érdekességek

Értesítés
Visszajelzés
guest

0 Hozzászólás
Inline Feedbacks
Összes hozzászólás