Zuhanyzó vagy fürdőkád?

Talán még mindig van egyfajta felsőbbrendűsége a kádas fürdőszobáknak. Degradáló kifejezés volt nagyon sokáig a tusoló. Ez mára már sokat változott. Ha nincs hely mind a kettőnek, akkor muszáj döntenünk. Ez még egy családon belül is lehet vita tárgya. Aki évente egy kezén megszámolja, hogy hányszor „kívánja” meg a kádat, azt hidegen hagyja a kád. Mások azzal érvelnek, hogy egy kádban is lehet zuhanyozni, de egy zuhanyzóban nem lehet „fürdeni”. Ahol vannak gyerekek, ott a kád lehet preferencia, mert minél fiatalabbak vagyunk, annál nagyobb örömet okozhat a kád. A tusolót egy bizonyos kor felett már sokkal praktikusabb megoldásnak találják. Idősebb embereknek már könnyebb/biztonságosabb tusolni, mint fürdeni. A kérdést úgy is megközelíthetjük, hogy ki fogja használni a fürdőszobát. Hosszabb távon a tusoló előtérbe fog kerülni – így az idő tényezőt sem szabad elfelejteni – amiért ez egy hosszú távú döntés.

Az, hogy többet tusolunk, mint kádban fürdünk, még nem egyértelmű ok a zuhanyzó mellett. A kádat könnyebb takarítani, vagy inkább úgy is mondhatjuk, hogy kevésbé zavaró, ha éppen nem 100%-osan tiszta. Egy vízköves tusoló látványa lehangoló élmény egy fürdőszobában. A kád alakja, formája miatt is gyorsan és könnyen tisztítható  Az egybeépített all-in-one zuhanykabinok nem mindig vannak a takarítás szempontjai szerint tervezve és felbosszanthatnak minket idővel.

Zuhanyzó vagy fürdőkád?

Ha a tisztántarthatóság fontos szempont, akkor a kád előnyt élvezhet

Az épített zuhanyzók – ahol csak az ajtó üveg – ritkán kivitelezhetők. Minél több az üveg, annál több munka takarítani kívülről és belülről. Ha pedig minél több elemből kell összerakni, annál nagyobb az esély a hibás összeszerelésre. Gyakori jelenség, hogy valaki azért utálja meg egy életre a zuhanyzókat, mert csak rossz minőségűt használt. Azokkal meg úgy kell bánni, mint a hímes tojással, különben szétesik, reped, törik, ereszt, penészedik…idő előtt darabjaira hull.

A zuhanyzóknál tipikus hiba a rossz minőségű, nem hozzáértő beépítés/összeszerelés.

Egy kádnál kevesebb a hibalehetőség, addig a zuhanyzónál fontos, hogy olyan emberrel építsük be, aki a legjobbat hozza ki a tusolónkból, nem a legrosszabbat. Ne akarjunk ezen spórolni, mert drasztikusan megrövidülhet a zuhanyzónk élettartama.

Bérbeadóként is felmerülhet bennünk ez a kérdés

A bérlők döntő többsége tusoló párti.

Egy jó minőségű tusolóval a bérlők szívét hamarabb dobogtathatjuk meg, mint egy kádas fürdővel. De arra is gondolni kell, hogy káddal vagy tusolóval könnyebb majd eladni a lakást, ha a bérbeadás csak átmenti hasznosítása a lakásnak. Ezt a kérdést minden lakásnál külön érdemes átgondolni. Vannak fürdőszobák, amik káddal és vannak, amik tusolóval használhatóbbak. Ahol egy tusolóval valamiért lenne felesleges és kihasználatlan holt tér, ott nem érdemes a beépítését erőltetni. Hasonlóan akadnak olyan fürdők, ahol meg túl kicsi kádak építhetők be, ami meg alkalmatlan lehet egy kellemes fürdőzéshez. A részlekre való odafigyelés idővel meghálálja magát, ne zsigerből utasítsunk el valamit, vagy csak úgy érveljünk mellette. A fürdőszobában is megkerülhetetlen téma a funkcionalitás és design avagy a praktikum és harmónia egészséges egyensúlya.

Zuhanyzó vagy fürdőkád?


Képek: Ingatlanműhely

Az építő kritika szellemében a vitaindító bejegyzés kommentelhető, továbbgondolható. Csak hangosan gondolkodunk, ezért a tévedés jogát fenntartjuk. A témával kapcsolatban további kérdéseikre szívesen válaszolunk. Keressenek minket, csatlakozzanak hozzánk Facebook oldalunkon.

Kérjük, figyeljenek ránk, mert mi figyelünk Önökre.

Köszönjük.

Ingatlanműhely


További érdekességek

Értesítés
Visszajelzés
guest

0 Hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb
Inline Feedbacks
Összes hozzászólás